Kaip prižiūrėti papuošalus?
Kiekviena iš mūsų norime, kad įsigytas papuošalas mus džiugintų kuo ilgiau. Dažniausiai pasitaikanti problema – papuošalai laikui bėgant patamsėja, nusitrina metalinės detalės, išblunka akmenys.
Didžioji dalis Berry Stone papuošalų gaminami su nerūdijančio plieno, paauksuoto nerūdijančio plieno arba paauksuoto žalvario detalėmis, kurios yra kokybiškesnės, ilgiau išlieka nepakitę. Intarpuose tarp karoliukų ar perlų naudojamos aukso arba sidabro spalvos hematito detalės (tai atitinkama spalva dažytas akmuo, kuris nealergizuoja, spalva laikosi geriau, nei ant metalo detalių). Deja, netinkamai prižiūrint papuošalus, net ir šias detales galima sugadinti, tad noriu su jumis pasidalinti papuošalų priežiūros ir nešiojimo patarimais, kad ilgiau išliktų dailūs.
Vengti neigiamo aplinkos poveikio
Didžiausi papuošalų priešai - tiesioginiai saulės spinduliai ir drėgmė. Jeigu prie jūros ar ežero norisi nuvykti pasipuošus, spiginant saulei ar einant maudytis, papuošalus vertėtų paslėpti giliai rankinėje. Veikiami tiesioginių saulės spindulių papuošalai gali labai greitai išblukti ir prarasti blizgesį (išblukti gali tiek dažyti, tiek natūralūs akmenys, dėl savo cheminių savybių ir tankio, mažesnio už briliantus). Dėl drėgmės, prakaito, kvepalų ar kitų kūno priežiūros priemonių, papuošalai, kuriuose yra metalo, greitai pradeda juoduoti bei praranda savo žvilgesį. Dėl nuolatinės drėgmės, troselis ant kurio suvertas papuošalas gali surūdyti ir sutrūkti. Todėl reiktų vengti ant papuošalų purkšti kvepalus, juos palikti šalia vandens (ant kriauklės, vonios kambaryje ar kitų drėgnų paviršių). Papuošalus nešiokite tik tuomet, kai nudžiūsta kūno kremas, kvepalai ar plaukų lakas.
Tinkamai valyti
Sušlapusius papuošalus rekomenduojama kuo greičiau nusausinti. Visais atvejais patartina retkarčiais pavalyti papuošalų paviršių specialia metalo ar stiklo valymui skirta servetėle. Puikiai tinka ir akinių valymui skirta servetėlė, kurią galima įsigyti bet kurioje optikoje. Jei tokios neturite, tiks ir švelni medvilnės ar šilko servetėlė. Kaip ir buvo minėta prieš tai, bižuteriniai gaminiai, kuriuose yra metalinių detalių, nemėgsta drėgmės, todėl tokius papuošalus valykite tik sausa servetėle.
Tinkamai dėvėti
Nešiojant papuošalus, reikia prisiminti vieną svarbią taisyklę – papuošalais puoškitės paskutiniais ir nusiimkite pirmus. Namuose dirbant įprastus buities darbus, reikėtų nepamiršti nusiimti apyrankių ir žiedų, kadangi papuošalų paviršius gali susibraižyti ar net suskilti. Be to, net ir brangiausi juvelyriniai dirbiniai nėra visiškai atsparūs cheminėms valymo priemonėms. Papuošalus vertėtų nusiimti ir einant miegoti, sportuoti, maudytis ar darytis manikiūro.
Laikyti papuošalus tam skirtose vietose
Papuošalus geriausia laikyti kambaryje, tam skirtoje spintelėje, komodoje ar stalčiuje. Jei yra galimybė, visus papuošalus reikėtų laikyti atskirai, pavyzdžiui, originalioje papuošalo pakuotėje, atskirose dėžutėse arba medžiaginiuose maišeliuose. Tokiu būdu papuošalai nesilies vienas su kitu, neturės galimybės ne tik susinarplioti, bet ir keisti savo išvaizdos dėl kontakto su kitais metalais.
Atnaujinti ir taisyti
Kaip ir mūsų dėvimi drabužiai ar batai, taip ir papuošalai su laiku nusidėvi, tačiau juos taip pat galima sutaisyti! Tereikia kreiptis į jūsų papuošalų pardavėją, kuris mielai jums pataisys sugadintą ar sutrūkusį papuošalą. Berry Stone savo kurtus papuošalus sutaiso nemokamai, todėl tikrai nevertėtų sutrūkusio ar sulūžusio papuošalo tuoj pat išmesti.
Norint savo papuošalais džiaugtis ilgą laiką, tereikia atsiminti keletą svarbių taisyklių: tinkamai nešioti bei saugoti nuo neigiamo aplinkos poveikio, laikyti tik papuošalams skirtose dėžutėse bei valyti atsižvelgiant į medžiagas iš kurių papuošalai yra pagaminti. Tuomet net ir paprasčiausi bižuteriniai gaminiai išliks blizgūs bei nepraras savo žvilgesio.